KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052181
nr 1405 2181
Hellewi Kullman
(1861-1903), Sverige
Hellewi Kullman (1861-1903), Sverige, tillskriven. Fjällsjö. Ej signerad. Akvarell, motivet: 29x49 cm, yttermått inklusive ram: 50x68 cm
Hellewi Kullman, svensk konstnär född 1861 i Göteborg, död 1903.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:29:53
21/6 17:48:49
300 kr
21/6 18:24:53
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Hellewi Kullman
Läs mer om Hellewi Kullman